Vážení zákazníci,

dovolujeme si Vás tímto informovat o Úsporném tarifu, zavedeném nařízením vlády č. 262/2022 Sb. o příspěvku na úhradu nákladů na energie, podle kterého každá domácnost odebírající elektřinu prostřednictvím jednotlivých elektrických tarifů (podpora se však nevztahuje na domácnosti s víkendovým tarifem D61d a na tarif pro elektromobily D27d) získá od 1. 10. 2022 do konce roku 2022:

  1. příspěvek ve výši 3 500,- Kč v případě distribučních sazeb D01d, D02d a D25d,
  2. příspěvek ve výši 2 000,- Kč v případě distribučních sazeb D26d, D35d, D45d, D56d a D57d.

Tyto příspěvky jsme již připsali na Váš zákaznický účet jako mimořádnou zálohu v měsíci říjnu. Pokud jste u nás měli splatný závazek za uskutečněné dodávky elektrické energie nebo nezaplacené zálohy, tak jsme příspěvek v souladu s nařízením vlády započítali na tento Váš závazek. Pokud požadujete změnu záloh prostřednictvím trvalého příkazu je nutné, abyste nás kontaktovali.

Dále si Vás dovolujeme informovat, že od 1. 10. 2022 do konce roku 2023 bude dle uvedeného nařízení vlády odpuštěn poplatek za podporované zdroje energie (POZE) v aktuální výši 599,- korun za každou megawatthodinu spotřebované elektřiny. Tento poplatek je v našich cenících nadále uveden v zákonem stanovené výši, ale v souladu s nařízením vlády Vám samozřejmě nebude účtován.

Podrobnosti k úspornému tarifu naleznete např. na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/otazky-a-odpovedi-k-uspornemu-tarifu—269019/. Orientačně si můžete úsporu spočítat i na kalkulačce Ministerstva průmyslu a obchodu: https://www.energiezamene.cz/kalkulacka.

Pro více informací o Vašem aktuálním zákaznickém účtu a jeho změnách, můžete kontaktovat naši zákaznickou linku 577 70 07 08, případně využít náš email kontakt@enbezo.cz.  

 

Závěrem bychom Vám rádi poděkovali za Vaši dlouhodobou přízeň.

 

Enbezo s.r.o.